Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Glamoureuze veiling: Monroe-jurk levert acht keer meer op dan verwacht

De glamoureuze erfenis van Monroe weet nog steeds menig hart te veroveren. Een Pucci-jurk vond afgelopen week haar weg naar de hamer van een Amerikaans veilinghuis. Tot grote verbazing van experts bracht de roze creatie maar liefst acht keer meer op dan oorspronkelijk werd ingeschat.

De long-sleeved zijden jurk, voorzien van kristallen en kwastjes, werd naar verluidt gedragen tijdens een Vogue-fotoshoot met fotograaf Bert Stern en onlangs door Julien’s Auctions in Beverly Hills verkocht als onderdeel van een serie iconische Playboy-items.

De jurk werd gemaakt door de Italiaanse modeontwerper Emilio Pucci. Er werd verwacht dat deze een bedrag tussen de $ 40.000 (€ 36.080) en $ 60.000 (€ 55.211) zou opleveren. Dat bleek dus net wat meer… Uiteindelijk sloeg de hamer af op $ 325.000 (ruim € 301.000).

Niet het meest kostbare exemplaar

Het is niet de eerste keer dat Julien’s een jurk van de Amerikaanse actrice en fotomodel veilt. Een eerdere versie, ontworpen door Jean Louis werd in 2016 door het veilinghuis verkocht voor meer dan $ 4.8 miljoen (ruim € 4 miljoen). Deze werd gedragen door Monroe toen ze Happy Birthday zong voor de toenmalige president John F Kennedy.  Zes jaar later, werd de Happy Birthday- jurk uit de archieven gehaald en gedragen op het Met Gala door Kim Kardashian. Deze beslissing werd door fans echter niet in dank afgenomen. Zij beweren namelijk dat het kledingstuk hierdoor zwaar beschadigd is.

Embed from Getty Images

Andere items die werden geveild zijn onder andere de eerste editie van Playboy-magazine uit 1953, met Marilyn op de cover, een zwarte avondjurk gedragen in de film The Seven Year Itch, een badpak uit de film There’s No Business Like Show Business, een paraplu die ze gebruikte voor een fotoshoot in 1949 en een zwarte beha mĂ©t ingelijste foto. Ook werden er een aantal items van Playboy-man Hugh Hefner aangeboden. Zo konden liefhebbers meebieden op zijn bordeauxrode ochtendjas, zijden pyjama en pantoffels.