Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Veilingpareltje: ”Baanbrekende herontdekking”

Dit veilingpareltje wordt ook wel ‘een baanbrekende herontdekking’ genoemd. Twee portretten, die dateren uit begin zeventiende eeuw, van niemand minder dan de Hollandse meester Rembrandt van Rijn leken een paar honderd jaar van de aardbodem te zijn verdwenen. Begin juli zullen de meesterwerken onder de veilinghamer verdwijnen.
© Christie’s Images Limited 2023

Uitzonderlijk zeldzaam zijn de portretten van Jan Willemsz. van der Pluym en Jaapgen Carels, gesigneerd en gedateerd van 1635. Het zijn intieme portretten van familieleden van de kunstenaar en geven volgens Veilinghuis Christie’s een uniek inzicht in Rembrandt’s activiteit als schilder binnen zijn kring.

De Leidse loodgieter Willemsz en zijn vrouw Carels waren nauw verbonden met de kunstenaar. De Van der Pluyms waren een vooraanstaande familie in Leiden. Hun zoon Dominicus trouwde met een nicht van Rembrandt, Cornelia van Suytbroeck. Het kind van Dominicus en Cornelia was Karel van der Pluym, van wie wordt aangenomen dat hij een opleiding volgde bij Rembrandt. Jarenlang werden sommige schilderijen van Karel van der Pluym zelfs aangezien als echte Rembrandts.

Tentoongesteld Amsterdam

De werken zijn nog geen twintig centimeter hoog. Daarmee behoren ze tot de kleinst geschilderde werken van Rembrandt. De twee kleine ovale portretten waren in 1824 voor het laatst in het openbaar te zien. Ook bij een veiling van Christie’s. Sindsdien waren de kunstwerken in het bezit van een onbekende Britse familie. Jarenlang was er dus geen zicht meer op de portretten.

Op 6 juli zullen de werken dus wederom onder de veilinghamer verdwijnen. Christie’s verwacht een opbrengst tussen de € 5.7 tot € 9 miljoen. Mochten ze nu weer bij een onbekende eigenaar belanden; van 21 tot 24 juni zullen de meesterwerken worden tentoongesteld in Amsterdam.

Dit bericht op Instagram bekijken

Een bericht gedeeld door Christie’s (@christiesinc)