MASTERS STORIES

Voor doorgewinterde fans: spullen Freddie Mercury verdwijnen onder hamer

Is this the real life? Is this just fantasy… Deze songtekst zal velen waarschijnlijk bekend in de oren klinken. Voor de doorgewinterde Queen-fans: binnenkort zullen er duizenden spullen van Freddie Mercury onder de veilinghamer van Sotheby’s verdwijnen. Naast Queen gerelateerde spullen zullen er ook persoonlijke bezittingen als meubels en een groot deel van de kunstcollectie worden afgehamerd.

Als frontman van Queen is het muzikale nalatenschap van Freddie Mercury onbetwist: de band had in 30 jaar tijd meer dan 50 Britse Top 40-hits. Sotheby’s zal voorafgaand aan de veiling de spullen een maand lang tentoonstellen in Londen. Mochten ze hierna dus in de vergetelheid raken, wellicht is dit de laatste kans om ze in het echt te bewonderen…

De tentoonstelling en veiling, Freddie Mercury: A World of His Own, bestaat uit de inboedel van zijn huis, Garden Lodge. Hij liet het pand na aan zijn goede vriendin Mary Austin. Het grote huis bleef lang onaangeroerd, maar nu worden meer dan 1500 objecten uit de inboedel geveild. Het gaat onder meer om kledingstukken, foto’s, boeken, spelletjes en een groot deel van de kunstcollectie. Het pronkstuk van de collectie is Mercury’s piano, waar hij een groot deel van zijn hits op componeerde. Verwacht wordt dat de piano tussen de € 2 miljoen en € 3 miljoen zal opleveren. 

11 contact sheets van Mick Rock’s fotoshoot voor Queen II, de band’s tweede studio album, uitgekomen in 1974

De door de frontman geschreven tekst van het nummer We are the Champions behoort ook tot één van de hoogtepunten. Verwacht wordt dat deze bijna € 350 duizend zal opleveren. Een schilderij van kunstenaar James Tissot wordt naar verwachting afgehamerd op een bedrag van € 700 duizend. Een deel van de opbrengst zal naar verschillende goede doelen gaan. 

Groot fan, maar wil je liever niet te diep in de buidel tasten? De tentoonstelling is vrij toegankelijk en is tot 5 september te zien in Londen. De veiling zelf begint een dag later op 6 september.

Veilingpareltje
James Jacques Tissot, Type of Beauty
5x gadgets die je wil hebben
Van een Zwitsers horloge dat Japanse perfectie ademt tot een huishoudrobot die zonder morren de was opvouwt: innovatie en vakmanschap komen deze week uit verrassende hoeken. Ook koffieliefhebbers, feestgangers en techfans kunnen hun hart ophalen. Deze noviteiten verdienen een plek op je verlanglijstje.
Meet the partners
Van kunstwerken die inspireren tot auto’s die dromen werkelijkheid maken. Van uitzonderlijke reiservaringen tot de meest exclusieve horloges en juwelen. De suites van The Duke worden het podium voor een selectie premium merken die uitblinken in vakmanschap, innovatie en ondernemerschap. Meet the partners.

Meer

5x gadgets die je wil hebben
Van een Zwitsers horloge dat Japanse perfectie ademt tot een huishoudrobot die zonder morren de was opvouwt: innovatie en vakmanschap komen deze week uit verrassende hoeken. Ook koffieliefhebbers, feestgangers en techfans kunnen hun hart ophalen. Deze noviteiten verdienen een plek op je verlanglijstje.
Meet the partners
Van kunstwerken die inspireren tot auto’s die dromen werkelijkheid maken. Van uitzonderlijke reiservaringen tot de meest exclusieve horloges en juwelen. De suites van The Duke worden het podium voor een selectie premium merken die uitblinken in vakmanschap, innovatie en ondernemerschap. Meet the partners.
Dit zijn de Zuid-Europese adressen waar je deze zomer wilt zijn
Op zoek naar inspiratie voor je volgende trip? Daar hoef je deze zomer niet ver voor te reizen. Speciaal voor MASTERS selecteerde ExperienceTravel drie bestemmingen in Zuid-Europa waar het goede leven nog altijd centraal staat.
De ultieme Ferrari voor een perfecte zomerdag? Roel Hoefnagels deelt zijn favorieten
“Ferrari blijft by far nummer één.” Zeker als het aan Roel Hoefnagels ligt. In aanloop naar MASTERS SUMMER EXPO spreekt MASTERS met hem over de wereld van exclusieve auto’s, waar zeldzaamheid, emotie en limited modellen nog altijd de toon zetten. En de ultieme Ferrari voor een perfecte zomerdag? Ook daar heeft hij duidelijke favorieten voor.
De mooiste horloge- en juwelencollectie van de zomer strijkt neer in Brabant
Tijdens MASTERS SUMMER EXPO presenteert GASSAN een indrukwekkende collectie in The Royal Duke. Bezoekers maken kennis met een selectie van ’s werelds meest begeerde merken, aangevuld met de eigen collecties waarmee het Amsterdamse familiebedrijf zich al decennialang onderscheidt. Wat GASSAN precies meeneemt naar het Brabantse landschap?
Dit zijn de 10 Women To Watch van 2026
Gelijke kansen voor vrouwelijke ondernemers? Nog altijd geen vanzelfsprekendheid. En dus bundelden Debora Huisman-Leeser van Choices by DL en Sophie van der Giessen van ABN AMRO MeesPierson voor de vijfde keer hun krachten voor 10 Women to Watch. Het resultaat: tien ondernemers die ieder op hun eigen manier bouwen, bewegen en inspireren. Dit zijn de vrouwen van 2026.