Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Lamsvlees en eend in wijnsaus: historische menukaart onder veilinghamer

Een fascinerend blik op de culinaire voorkeuren van de eerste klas passagiers aan boord van de Titanic. Een menu, voorzien van de datum 11 april 1912, biedt een glimp van de verrukkelijke gerechten die werden geserveerd aan boord van het iconische schip. Het zeldzame stukje papier verdween voor een royaal bedrag onder de veilinghamer.

Het menu, dat onder de hamer verdween bij veilinghuis Henry Aldridge & Son in Wiltshire, belichaamt een historische vondst. Het werd ontdekt in een jaren zestig fotoalbum dat toebehoorde aan Len Stephenson, een historicus uit  Dominion, Nova Scotia. Andrew Aldridge, de veilingmanager, benadrukt de uitzonderlijkheid van dit artefact, aangezien er naar zijn weten geen ander eersteklas menu van die avond bewaard is gebleven. Hij verklaarde: “Ik heb met verschillende musea over de hele wereld gesproken, en een aantal van onze Titanic-verzamelaars en kan nergens een ander museum vinden dat zoiets in handen heeft.”

Het menu biedt keuzes als oesters, lamsvlees met muntsaus en eend in wijnsaus en was bedoeld voor het diner op 11 april 1912. Het schip was op dat moment slechts zes uur onderweg vanuit het zuidwesten van Ierland naar New York. Hoewel de Titanic nooit haar eindbestemming bereikte en in de nacht van 14 op 15 april zonk, biedt het stukje papier een tastbare verbinding met het verleden.

Het artefact leverde dan ook meer op dan verwacht. Uiteindelijk sloeg de hamer neer op een bedrag van ruim € 95.000.