Taste

Rosewood Hong Kong opnieuw beste hotel ter wereld

7 oktober 2026Door Mégan van Kampen2 min lezenTravel & Leisure

Eén keer de beste zijn is knap, maar twee jaar op rij? Dan doe je toch iets goed. Rosewood Hong Kong mag zich opnieuw het beste hotel ter wereld noemen. En dat heeft niet alleen te maken met het spectaculaire uitzicht of de indrukwekkende interieurs. Wat dit hotel zo bijzonder maakt?

De ranglijst van The 50 Best Hotels wordt samengesteld door een internationale Academy van meer dan 800 experts. De groep bestaat uit reisjournalisten, hoteliers en ervaren luxereizigers, verdeeld over dertien regio’s. Ieder jurylid brengt zeven stemmen uit op hotels waar hij of zij in de afgelopen drie jaar daadwerkelijk heeft verbleven. Hotels kunnen zichzelf niet aanmelden en er is geen vast criteriapakket voor bijvoorbeeld sterren, prijsniveau, aantal kamers of faciliteiten. Uiteindelijk draait het om de complete ervaring die bij de jury is blijven hangen.

InstagramBekijk het bericht op InstagramBekijk het bericht

Juist daarin lijkt Rosewood Hong Kong zich te onderscheiden. Het hotel opende in 2019 in Kowloon en telt 419 kamers en suites in een 270 meter hoge toren. Met zo’n omvang ligt onpersoonlijkheid al snel op de loer, maar volgens The 50 Best Hotels weet Rosewood het tegenovergestelde te bereiken. Een team van ongeveer 1.200 medewerkers zorgt ervoor dat de service eerder aanvoelt als die van een veel kleiner hotel. Dat zit niet alleen in grote gebaren, maar juist in details van persoonlijke welkomstgeschenken, kunst die speciaal voor de kamers is gemaakt en medewerkers die voorkeuren van gasten opmerken voordat erom wordt gevraagd.

Ook buiten de kamers is het hotel bijna een bestemming op zichzelf. Er zijn elf restaurants en bars, waaronder het Kantonese The Legacy House en het Indiase CHAAT, die beide een Michelinster hebben. Daarnaast beschikt Rosewood over Asaya Spa by Guerlain en kijkt een groot deel van het hotel uit over Victoria Harbour. De interieurs van ontwerper Tony Chi combineren modern interieur met verwijzingen naar Hongkong en geven het omvangrijke gebouw een opvallend warm en intiem karakter.

De winst zegt tegelijkertijd iets over een bredere ontwikkeling in de hotelwereld. Luxe wordt steeds minder uitsluitend bepaald door marmer, champagne of vierkante meters. Het verschil wordt vaker gemaakt door hoe goed een hotel een gast begrijpt. Rosewood noemt voorbeelden als een medewerker die ziet dat contactlenzen bijna op zijn en nieuwe regelt, of een bijna lege parfumfles laat vervangen. Kleine ingrepen, maar precies het soort aandacht dat een verblijf persoonlijk maakt.

InstagramBekijk het bericht op InstagramBekijk het bericht

Dat Azië hierin een belangrijke rol speelt, blijkt ook uit de rest van de lijst. Capella Bangkok eindigde op de tweede plaats en Four Seasons Bangkok at Chao Phraya River op nummer drie. In totaal staan achttien Aziatische hotels in de top 50. Europa heeft met 21 adressen nog altijd de meeste noteringen, maar bovenaan wordt de standaard momenteel nadrukkelijk in Azië gezet.