MASTERS Stories

‘Last Dance’-shirt van Michael Jordan breekt veilingrecord

14 oktober 2026Door Mégan van Kampen1 min lezen

Dat Michael Jordan ook jaren na zijn afscheid van het basketbal nog altijd hoge ogen gooit, is geen verrassing. Maar inmiddels worden er voor zijn oude wedstrijdshirts bedragen neergeteld waar menig topsporter een aardig seizoen voor moet spelen. En het ene record blijkt nog maar net gevestigd, of het volgende dient zich alweer aan.

Het witte shirt dat Jordan droeg tijdens de derde wedstrijd van de NBA Finals in 1998 werd geveild via Joopiter, het veilingplatform van Pharrell Williams. De opbrengst overtrof het eerdere veilingrecord van 10,1 miljoen dollar voor een gedragen Jordan-shirt.

InstagramBekijk het bericht op InstagramBekijk het bericht

Op 12 oktober werd een nieuwe mijlpaal bekendgemaakt. Een rood, gesigneerd shirt dat Jordan op 5 juni 1998 droeg tijdens de tweede wedstrijd van de NBA Finals, waarin hij 37 punten scoorde tegen Utah Jazz, wisselde voor maar liefst 14 miljoen dollar van eigenaar. De Amerikaanse vastgoedinvesteerder Ron Firman kocht het shirt via Hunt Auctions. Opvallend is dat het niet om een openbare veiling ging, maar om een onderhandse verkoop. Daarmee vestigde het shirt een nieuw prijsrecord voor basketbalmemorabilia.

De historische shirts stammen uit het seizoen dat bekendstaat als The Last Dance, waarin Jordan met de Chicago Bulls zijn zesde en laatste NBA-titel veroverde. Bijna dertig jaar later blijkt zijn nalatenschap niet alleen sportief, maar ook financieel van uitzonderlijke waarde. Sportgeschiedenis krijgt steeds nadrukkelijker een plek naast kunst en andere zeldzame verzamelobjecten.

Toch is het shirt van Jordan niet het duurste gedragen sportshirt ooit. Dat record staat nog altijd op naam van honkballegende Babe Ruth. Zijn shirt uit 1932 bracht in 2024 maar liefst 24,12 miljoen dollar op.

InstagramBekijk het bericht op InstagramBekijk het bericht