Volgende week gaan in Milaan en Cortina d’Ampezzo de Olympische Winterspelen van start. Nog voordat het mondiale sportevenement losbarst, werpt MASTERS haar blik op een ander klassement: dat van de cijfers. Dit zijn de vijf duurste Olympische Spelen aller tijden.
David & Victoria Beckham
Voor vele het ultieme schoolvoorbeeld van een modern powerkoppel. Wat begon als romance tussen voetbalglorie en popcultuur groeide uit tot een doordacht opgebouwd imperium. Ruim 25 jaar samen, vier kinderen en een merk dat wereldwijd even solide staat als hun relatie.
Met Beckham Brand Holdings beheren zij hun gezamenlijke imago, parfumlijnen, documentaires en internationale samenwerkingen. Victoria blijft bouwen aan haar modehuis en David profileert zich als investeerder en mede-eigenaar van Inter Miami CF. Het gezamenlijke vermogen van de ex-voetballer en de ex-Spice Girl wordt geschat op ongeveer 673 miljoen dollar.
Jay-Z & Beyoncé
Een van de meest invloedrijke koppels ter wereld. Sinds het begin van de jaren 2000 vormen zij een front in zowel muziek als business.
Hoewel Jay-Z & Beyoncé ook afzonderlijke meerdere bedrijven bezitten, zijn zij ook zakelijk met elkaar verweven. Gezamenlijke stadiontours, muzikale en commerciële projecten zoals Everything is love en verschillende investeringen. Hun imperium wordt geschat op z’n 3 miljard dollar. Als kers op de taart kochten zij in 2023 het duurste huis ooit in Californië.
Ryan Reynolds & Blake Lively
Ze ontmoetten elkaar op de set van The Green Lantern, waarna de vonk in 2011 oversloeg. Wat volgde was niet alleen een Hollywoodhuwelijk, maar ook een zakelijk huwelijk. Naast gezamenlijke filmprojecten en slimme marketingcampagnes opereren zij als investeerders en bedrijfseigenaren. Ryan Reynolds en Blake Lively hebben inmiddels vier en een gezamenlijk vermogen dat wordt geschat op ruim 400 miljoen dollar.
Melanie Perkins & Cliff Obrecht (Canva)
Geen rode loper, maar een relatie tussen twee Australische studenten dat uitgroeide tot een van ’s werelds meest invloedrijke techbedrijven ter wereld. Ze lanceerden het bedrijf Canva vanuit een eenvoudig idee: design toegankelijk maken voor iedereen. Het platform telt inmiddels honderden miljoenen gebruikers wereldwijd en heeft een geschatte marktwaarde van 42 miljard dollar.
Om het lijstje af te sluiten volgt nog een Nederlands ondernemend liefdeskoppel. Hoewel hun vermogen niet kan tippen aan de internationale namen hierboven, vullen Chantal Janzen en haar man Marco Geeratz elkaar ook op zakelijk vlak sterk aan.
Samen richtten zij het productiebedrijf &C en mediabedrijf &C Media op, waar het lifestylemagazine &C onder valt. Marco Geeratz is daarnaast oprichter en aandeelhouder van verschillende bedrijven. Hun samenwerking heeft geleid tot een aanzienlijk gezamenlijk vermogen, zeker voor Nederlandse begrippen, geschat op ongeveer 225 miljoen euro.