MASTERS STORIES

In stijl genieten van een aantrekkelijk rendement

Landal Klein Oisterwijk biedt beleggers een unieke kans om te investeren in duurzame en luxe vakantielodges. Om er een next level vakantiepark van te maken, sloeg ontwikkelaar Wim Crapts de handen ineen met ondernemer Frank Bogaers, eigenaar van Borek Parasols & Outdoor Furniture. “Met de buitenmeubels en parasols van Borek kunnen we ons echt onderscheiden.”

Wanneer je Oisterwijk binnenrijdt, krijg je een beetje een Goois gevoel. Lommerrijke lanen met rietgedekte villa’s en een bijzonder aanbod van winkels galeries, boetieks en restaurants zorgen voor een mondaine uitstraling. Oisterwijk is weliswaar een dorp, het heeft alles wat je in een stad kunt vinden. En is omgeven door natuur: bossen en vennen, de Loonse en Drunense duinen en de Kampina: ‘Brabant zoals het ooit was’ met natte heide, geurende gagelstruwelen, beemden, loofbossen en blauwgraslanden. Het gebied, ideaal gelegen in de driehoek Tilburg – Eindhoven – Den Bosch, vlak bij Safaripark Beekse Bergen en attractiepark de Efteling, trekt dan ook het hele jaar veel toeristen, uit binnen- en buitenland, die er komen shoppen, fietsen of wandelen.

Landal Klein Oisterwijk is met trots onderdeel van de Brabantse Natuurpoorten. Dit zijn dé startpunten voor fiets-, wandel-, ruiter-, men-, gravel- en MTB-tochten door de Brabantse natuur. “Dit vakantiepark onderscheidt zich van alle andere vakantieparken”, verklaart ontwikkelaar Wim Crapts. “Uitgangspunt was dat het next level moest zijn. Om het park naar een hoger niveau te tillen, zocht ik contact met Frank Bogaers van Borek Parasols & Outdoor Furniture. Wij kennen elkaar uit Oisterwijk, hebben zelfs allebei in een ver verleden nog bij Willem II gespeeld, dus die kop koffie was gauw geregeld.”

Borek is in 1977 opgericht door Bogaers senior. Sinds Frank in de zaak stapte, ontwikkelde hij een eigen visie en veranderde Borek van een importeur van parasols in een uniek merk dat geniet van internationale bekendheid. Het ultieme gevoel van genieten en vrijheid weerspiegelt zich in de parasols en buitenmeubelen, die zowel de commerciële als residentiële buitenruimtes verrijken met een perfecte mix van stijl en functionaliteit. “Wij hebben ervoor gekozen om het hoogste segment op te zoeken”, vertelt Bogaers. “Onze parasols en meubels mogen dan iets prijziger zijn, daar staat tegenover dat ze comfortabel en onverwoestbaar zijn. Zestien jaar geleden hebben we meubels aan Huis ter Duin geleverd. Ondanks de omstandigheden aan de kust – wind en zout – staan die er nog steeds. Bovendien ontzorgen wij volledig.”
Crapts: “Om de bezoekers en gasten van Landal Klein Oisterwijk deze next level ervaring te bieden, willen we iets unieks neerzetten. We streven naar duurzaamheid en exclusiviteit, authenticiteit en kwaliteit. Wanneer je het park oprijdt krijg je meteen het gevoel van vakantie.”

Het vakantiepark beslaat 23 hectare. Het doel is dat daar in 2027 à 2028 rond driehonderd vakantiewoningen zullen staan. Deze bestaan uit een mix van twee-, vier-, zes-, acht-, tien- en zestienpersoonswoningen. “Het betreft houten skeletwoningen, eco-vriendelijk, die hier in de buurt worden gebouwd. Grappig: wij zijn overal geweest om te kijken wie die huizen voor ons zou kunnen bouwen, in Zweden, Litouwen… Komen we uiteindelijk terecht bij een timmerfabriek hier tien kilometer vandaan, haha.” De eerste en tweede fase, bij elkaar opgeteld 76 woningen, zijn inmiddels verkocht. “Wij zijn zelf de eigenaar van het park en dragen de zorg voor de gehele exploitatie, de verhuur wordt geheel verzorgd door onze professionele verhuurpartner Landal”, legt Crapts uit. De gerealiseerde woningen zijn al in gebruik. “Qua verhuur hadden we afgelopen jaar een bezettingsgraad van 83 procent”, zegt Crapts niet zonder trots. “De kopers zijn investeerders. Die krijgen, voor een termijn van vijf jaar, een vast rendement van 5 à 6 procent en zijn verplicht om via Landal de woning de komende vijftien jaar te verhuren. De lodges staan op eigen grond en worden verhuur-klaar opgeleverd, dus inclusief meubilair, inventaris en tuinaanleg. Zelf kunnen zij jaarlijks vijf weken gebruik maken van de woning. ”

De lodges worden gekenmerkt door wandvullende ramen, een hoog plafond, strak interieur en een riante terrasinrichting met design meubelen en parasols van Borek. “Bij het selecteren van de buitenmeubels houden wij rekening met de behoeftes van de gasten”, zegt Bogaers. “Onze gasten ervaren meteen bij aankomst ons onderscheidende karakter”, vult Crapts aan. “Neem nu de lodges: die hebben een veel chiquere uitstraling, zowel het interieur als het exterieur. En zijn ook ingericht naar de specifieke wensen van de gast. Zo hebben sommige lodges een eigen sauna, dompelbad en buitendouche en is bij andere rekening gehouden met hondenbezitters.”

Het onderscheidende zie je niet alleen terug in de lodges, maar ook in de faciliteiten die het park biedt. Crapts: “‘Back to Nature’ is ons thema: er is voor alle leeftijden genoeg te beleven. Spelen, klimmen, klauteren op het avontureneiland, relaxed dagje vissen aan de visvijver, met de hele familie op een trapkar van Piet Plezier de bossen in, de Escape Room spelen, een rondje adventure golf of snookergolf en bij mooi weer zwemmen in het zwemven. Verder is het heerlijk genieten op het grote terras bij Restaurant De 3 Vennen en in de zomer in onze Beachbar. Deze locaties hebben een flinke upgrade gekregen met onder meer de meubelen van Borek. Vooral onze Beachbar is een echte eyecatcher met prachtige design loungemeubelen, zitzakken, kleden en ligbedden van Borek. Op en top vakantiegevoel! Over anderhalf jaar beginnen we met de bouw van een groot nieuw centrumgebouw met daarin horeca, een binnenspeeltuin en binnenzwembad. Verder hebben we ook nog een groot sportveld dat zich uitstekend leent voor evenementen. In januari 2025 wordt op ons park zelfs het NK Veldrijden gehouden.” “En aan het begin van dit seizoen hebben we hier de spelerspresentatie van Willem II georganiseerd”, vult Bogaers aan. “Een enorme happening, met driehonderd businessmensen, waarvoor we de inrichting met onze drie merken – Borek, Max & Luuk en YOI – hebben verzorgd. Brabantse gezelligheid op een hoog niveau. Dat was echt helemaal top!

Omotenashi: het Japanse geheim achter eventlocatie Hotel Okura Amsterdam
Sommige eventlocaties imponeren met grootte. Andere met service. Hotel Okura Amsterdam weet die twee al decennialang opvallend goed te combineren. Het hotel in Amsterdam-Zuid is daardoor uitgegroeid tot een vaste plek voor internationale bijeenkomsten, van discrete board meetings tot grote zakelijke events.
Kunst met impact: zeven werken die je blik op de wereld veranderen
Kunst hoeft allang niet meer netjes aan de muur te hangen om indruk te maken. Sterker nog, sommige werken trekken je midden een ongemakkelijke werkelijkheid in. Deze kunstenaars laten zien hoe klimaatverandering, oorlog, consumptie en de jacht op winst hun weg vinden naar indrukwekkende installaties, fotografie en sculpturen die nog lang blijven nazinderen.

Meer

Omotenashi: het Japanse geheim achter eventlocatie Hotel Okura Amsterdam
Sommige eventlocaties imponeren met grootte. Andere met service. Hotel Okura Amsterdam weet die twee al decennialang opvallend goed te combineren. Het hotel in Amsterdam-Zuid is daardoor uitgegroeid tot een vaste plek voor internationale bijeenkomsten, van discrete board meetings tot grote zakelijke events.
Kunst met impact: zeven werken die je blik op de wereld veranderen
Kunst hoeft allang niet meer netjes aan de muur te hangen om indruk te maken. Sterker nog, sommige werken trekken je midden een ongemakkelijke werkelijkheid in. Deze kunstenaars laten zien hoe klimaatverandering, oorlog, consumptie en de jacht op winst hun weg vinden naar indrukwekkende installaties, fotografie en sculpturen die nog lang blijven nazinderen.
Het succes van L’OYÉ: van één product naar collectie van 600 kleuren
Wie denkt dat je in de beauty-industrie alleen kunt groeien met diepe zakken en grote namen, heeft nog niet kennisgemaakt met L’OYÉ. Geen investeerders, geen overdaad aan retailpartners, maar wel een collectie die inmiddels richting de 600 kleuren gaat. MASTERS sprak met oprichter Michelle Kolmsberg.
Travel Legends over wat de nieuwe reiziger wil: “Tijd is het meest schaarse goed geworden”
Twee weken op hetzelfde strand liggen? Daar is de tijd tegenwoordig te kostbaar voor. “Reizen is definitief verschoven van status naar inhoud.” MASTERS sprak met exposant Travel Legends. Eigenaar Rob van Helvoort vertelt wat er speelt in high-end reizen en geeft alvast een voorproefje van wat bezoekers van hen kunnen verwachten tijdens MASTERS SUMMER EXPO.
Inspiratie nodig? Zo geef je Moederdag dit jaar een gouden randje
Zondag 10 mei 2026 is het Moederdag: dé dag om het moederschap te eren en jouw moeder even extra in de watten te leggen. Een ontbijt op bed doet het altijd goed, maar wie dit jaar écht wil verrassen, kijkt verder dan de klassiekers. GASSAN stelde een selectie samen waarmee je moeiteloos indruk maakt.
Mario Ridder, Azurite: De jacht op de sterren is geopend
Met Azurite jaagt Mario Ridder doelbewust op de top. In het Huis van Delft bouwt hij aan zijn meest persoonlijke restaurant ooit: klein, compromisloos en volledig in dienst van de keuken. Geen nostalgie, maar honger naar perfectie, consistentie en erkenning. Azurite is zijn terugkeer naar het hoogste niveau, met één heldere ambitie: twee Michelinsterren.