MASTERS STORIES

EXPLORA III maakt haar debuut: dit mag je verwachten

In juli 2026 maakt EXPLORA III haar officiële debuut, maar MASTERS kreeg nu al een kleine sneak preview van dit nieuwe schip. Het derde vlaggenschip van Explora Journeys wordt groter, ruimer en veelzijdiger dan haar voorgangers. Van een tweede Owner’s Residence tot een vernieuwde wellness en zelfs een padelbaan op zee: dit kun je straks aan boord verwachten…

De lancering start met een Mediterranean Prelude Journey van 24 tot 29 juli 2026, van Genua naar Civitavecchia langs de Franse en Italiaanse Rivièra. Op 1 augustus volgt de naamceremonie in Barcelona, waarna het schip koers zet naar Lissabon en later naar Noord-Europa, IJsland en Groenland. 

Wonen op zee, maar dan royaal

Wat direct opvalt aan boord is de ruimte. Het schip is 19,2 meter langer dan EXPLORA I en II en telt 463 suites. Dat zijn er slechts twee meer dan op de eerdere schepen, waardoor de extra meters volledig ten goede komen aan ruimere dekken en publieke ruimtes. Met 19,5 vierkante meter openbare ruimte per gast behoort EXPLORA III tot de meest ruim opgezette schepen in haar klasse. 

De Lobby is het kloppend hart van het schip en maakt meteen indruk door de hoogte en de ruimte. Zodra je binnenkomt valt de open ruimte op, met een elegante trap die meteen de aandacht trekt. Overdag haal je hier een goede koffie, later op de middag schuif je aan voor thee en tegen de avond verandert het vanzelf in dé plek voor een cocktail. Met een open haard, een Steinway-vleugel en kunst aan de muren heeft het meer weg van een chique stadsadres dan van een schip midden op zee. 

De accommodatie: je hebt keuze uit 313 Ocean Suites, 109 Penthouses en 39 Ocean Residences, allemaal met kamerhoge ramen en een privéterras. Nieuw is een tweede Owner’s Residence van 280 vierkante meter, ontworpen door Patricia Urquiola. Met een terras van 125 vierkante meter, een privé whirlpool en een eigen stoomruimte.

Ook het zwembadconcept is uitgebreid. De Conservatory Pool & Bar op dek 11 beschikt over een 14,7 meter lang zwembad onder een glazen dak dat kan openen en sluiten. Daarnaast zijn er drie verwarmde buitenzwembaden, waarvan één adults only, vijf whirlpools en zestig privé cabana’s verspreid over de dekken. 

Van silent cinema tot padel op de horizon

Aan eten en drinken geen gebrek. Bekende namen als Anthology, Sakura, Fil Rouge en Med Yacht Club zijn er gewoon weer bij, net als Marble & Co. Grill. Daarnaast komen er drie nieuwe plekken bij. Zo kun je bij Shore Club neerploffen bij het zwembad voor een lange lunch die zomaar uitloopt richting zonsondergang. The Chef’s Table draait om meekijken, proeven en een beetje verrast worden. En in The Cellar duik je de wijnwereld in, van bijzondere druiven tot flessen die je niet op iedere kaart tegenkomt. Verspreid over het schip vind je twaalf bars en lounges, waaronder een Malt Whisky Bar en een nieuwe Outdoor Cigar Lounge voor wie daar rustig de tijd voor neemt. Wellness en sport zitten voortaan samen op één dek, wat praktisch is als je eerst wilt zweten en daarna wilt ontspannen. In de spa vind je nieuwe behandelingen en de Sava Sound Pod, een soort cocon waarin geluid en trillingen, naar eigen zeggen, je hoofd leegmaken. In de gym staat de nieuwste Technogym-apparatuur en je kunt er ook Reform Pilates doen. Buiten ligt een sportveld waar je padel, pickleball of basketbal speelt, plus een hardlooptrack met uitzicht op niets anders dan zee. Dat loopt toch net even anders dan je rondje door het park…

Chopard maakt debuut op zee

Ook op het gebied van retail wordt uitgepakt. Cartier keert terug, Rolex blijft present en Chopard maakt haar debuut aan boord met een exclusieve boutique. Het Zwitserse juwelen- en horlogehuis opent hier voor het eerst een eigen boutique op zee.

De eerste routes bekijken? Bezoek hier de website van Explora Journeys. 

 

De lente roept: vijf adressen waar je nú wilt inchecken
De eerste zonnige dagen dienen zich aan, terrassen lopen langzaam vol: tijd om eropuit te trekken. Gelukkig hoef je daarvoor niet per se het vliegtuig te pakken. Van een intieme boerderij aan de Amstel tot een privéresidentie aan de Herengracht en een verborgen parel op Texel. Dit zijn plekken waar je even helemaal verdwijnt uit de dagelijkse drukte, zonder ver van huis te zijn. De lente is tenslotte het perfecte excuus voor een korte ontsnapping.
Slapen tussen goud en geschiedenis: drie bijzondere hotels
Wat maakt een hotel écht bijzonder? Is het de geschiedenis, de overdaad aan goud of simpelweg een bed waarin je beter slaapt dan thuis? Tijdens een reis langs iconische adressen en opvallende nieuwkomers blijkt luxe vele gezichten te hebben. Van een herboren New Yorks icoon tot een hotel waar bladgoud bijna de standaard is: drie ervaringen die laten zien dat stijl, service en sfeer lang niet altijd in dezelfde richting bewegen.

Meer

De lente roept: vijf adressen waar je nú wilt inchecken
De eerste zonnige dagen dienen zich aan, terrassen lopen langzaam vol: tijd om eropuit te trekken. Gelukkig hoef je daarvoor niet per se het vliegtuig te pakken. Van een intieme boerderij aan de Amstel tot een privéresidentie aan de Herengracht en een verborgen parel op Texel. Dit zijn plekken waar je even helemaal verdwijnt uit de dagelijkse drukte, zonder ver van huis te zijn. De lente is tenslotte het perfecte excuus voor een korte ontsnapping.
Slapen tussen goud en geschiedenis: drie bijzondere hotels
Wat maakt een hotel écht bijzonder? Is het de geschiedenis, de overdaad aan goud of simpelweg een bed waarin je beter slaapt dan thuis? Tijdens een reis langs iconische adressen en opvallende nieuwkomers blijkt luxe vele gezichten te hebben. Van een herboren New Yorks icoon tot een hotel waar bladgoud bijna de standaard is: drie ervaringen die laten zien dat stijl, service en sfeer lang niet altijd in dezelfde richting bewegen.
Groot, kleurrijk en vol karakter: dit zijn de juwelentrends van 2026
De winter ligt achter ons en met het nieuwe seizoen verschuift ook de blik op juwelen. Voor het voorjaar en de zomer van 2026 tekenen zich duidelijke juwelentrends af: krachtigere vormen, rijkere kleuren en een opvallende comeback van een klassiek accessoire. Welke juwelen dit seizoen echt een plek in je collectie verdienen?
Nederlandse kunstenaar brengt performance naar Paris Fashion Week
Parijs tijdens Haute Couture Fashion Week is normaal gesproken het domein van de grootste modehuizen ter wereld. Toch verscheen er dit jaar tussen alle couture en catwalks ook een stukje Nederlandse creativiteit. Kunstenaar Nancy Faas presenteerde er een opvallende art performance waarin mode, dans en beeldende kunst samenkwamen.
Marleen Evertsz: “Goud is eigenlijk geen belegging, het is een verzekering”
Goud is eigenlijk geen belegging, het is een verzekering.” Volgens Marleen Evertsz, oprichter van GoldRepublic, draait fysiek goud dan ook niet om snelle winst, maar om het beschermen van je vermogen. Masters sprak met haar over goudbaren, financiële bewustwording en waarom steeds meer mensen hun waarde liever buiten het financiële systeem bewaren.
Recordjaar voor miljardairs: dit zijn de meest vermogende mensen ter wereld
De lijst der lijsten is weer verschenen. Zakenblad Forbes publiceerde opnieuw zijn jaarlijkse ranglijst van de rijkste mensen ter wereld, met een opvallend grote groep nieuwkomers. Tegelijkertijd blijven een aantal bekende techmiljardairs stevig aan de top staan. Wie dit jaar de dienst uitmaken in de mondiale miljardairsclub?